Čelní převodovky

Zobrazuji všechny 4 výsledky

Na co se čelní převodovka používá?

Výrobci ozubených kol vyrábějí mnohem více než tradičně tvarované ozubená kola. Kuželové kola, která jsou kónicky tvarované a nejčastěji montované na hřídele, které jsou od sebe vzdáleny 90 stupňů mohou být navrženy tak, aby fungovaly i v jiných úhlech, jsou jedním z méně známých typů ozubených kol, ale jsou důležitým typem ozubených kol s více potenciálními aplikacemi.

Na co se používají kuželová kola?

Šikmé ozubená kola najdete v mnoha každodenních výrobcích, zařízeních a strojích, včetně automobilů, tiskařských strojů, elektráren, chladicích věží, námořních aplikací, oceláren a strojů pro kontrolu železničních tratí.

Běžně se používají v diferenciálních pohonech, které jsou schopny přenášet výkon na dvě nápravy, které se otáčejí různými rychlostmi (a jsou ideální pro automobily). Používají se také jako hlavní hnací síla v ručních vrtačkách, protože rukojeť vrtáku se otáčí ve vertikálním směru, aby přenášela sílu na horizontální otáčení. Najdete zde i spirálové kuželové kola jako důležité komponenty v pohonných systémech rotorových letadel, které musí pracovat při vysokých zatíženích a vysokých rychlostech.

Hlavními výhodami kuželových převodů jsou jejich schopnost měnit pracovní úhel, jakož i mechanická výhoda (zvýšením nebo snížením poměru zubů mezi pohonem a doprovodními koly). Kola však mohou pracovat pouze s jejich určenými protějšky a musí být přesně namontovány, aby fungovaly správně.