Jednofázové elektromotory 2800 ot.min-1

Zobrazuji všech 9 výsledků

Jednofázové elektromotory: vše, co potřebujete vědět

Elektromotory nám umožňují získat mechanickou energii nejjednodušším a nejefektivnějším způsobem. V závislosti na počtu fází napájení známe jednofázové, dvoufázové a třífázové elektromotory. Jejich výběr závisí na potřebné síle.

Co je to jednofázový elektromotor?

Jednofázový elektromotor je elektricky poháněný rotační stroj, který dokáže přeměnit elektrickou energii na mechanickou energii. Pracuje s použitím jednofázového napájení. Jejich výkon může dosáhnout 3kw a napájecí napětí se liší. Obvod pracuje se dvěma vodiči a proud, který prochází přes ně je vždy stejný.

Jednofázový elektromotor – bližší specifikace

Ve většině případů jde o malé elektromotory s omezeným kroutícím momentem. Existují však jednofázové motory s výkonem do 10 kW, které mohou pracovat s přípojkami až do 440V. Nevytvářejí rotující magnetické pole; mohou generovat pouze alternativní pole, což znamená, že ke spuštění potřebují kondenzátor. Jsou snadno opravitelné a udržované, stejně jako cenově dostupné. Tento typ motoru se používá hlavně v domácnostech, kancelářích, obchodech a malých průmyslových podnicích. Mezi jejich nejčastější použití patří domácí spotřebiče, domácí a obchodní HVAC a další spotřebiče, jako jsou vrtačky, klimatizační zařízení a systémy otevírání a zavírání garážových dveří.